На 21 ноември детска градина се включи в отбелязването на Деня на четенето, който тази година е под мотото: „Чети. Наистина“, посветен на любовта към книгите и значението на четенето от най-ранна детска възраст.

В този специален ден децата се потопиха в света на приказките чрез четене на интересни и поучителни истории, разговори по съдържанието им и споделяне на любими книжки. Чрез различни занимания малчуганите развиваха въображението си, обогатяваха речта си и изграждаха положително отношение към книгата като източник на знание и удоволствие.

Кметът на с. Ярджиловци — Росица Лазарова, с огромно желание и топлина се включи в инициативата. Тя прочете на децата от група “ Слънце“ някои от любимите детски приказки, поговори с децата за силата на знанието и ги насърчи да мечтаят смело и да им чатат всеки ден!

На гости на децата от група “ Чуден свят“ бяха представители от НЧ „Просвета“ град Батановци, които прочетоха любими детски книжки и направиха деня на децата още по-вълнуващ и приказен.

Децата от група „Мики Маус“ гостуваха в читалище „Просвета-1909“ гр. Батановци, където ученици от 4. клас, на ОУ „Христо Ботев“ с желание и ентусиазъм им прочетоха интересни и поучителни приказки. Срещата създаде топла и приятелска атмосфера, изпълнена с внимание, усмивки и любопитство към книгите.

Акцент в инициативата беше насърчаването на четенето като ежедневна ценност в изграждането на читателски навици.